עיצוב מודרני

אנשים רבים שואלים את עצמם מהו עיצוב מודרני וכיצד הם יכולים לעצב את הדירה הישנה שלהם או את הדירה החדשה אליה הם עומדים להיכנס בסגנון עיצוב מודרני. מאמר זה יסביר מהו סגנון זה ועל מה חשוב לשים דגש כאשר בוחרים את מעצב הפנים שלכם.

מהו עיצוב מודרני?

הדרך הפשוטה ביותר להסביר מהו סגנון עיצוב מודרני היא לומר שמדובר על סגנון עיצוב אופנתי. סגנון זה בדרך כלל כמה קווים חדשניים בעולם העיצוב של אותה שנה וכן עיצוב שכולל קווים ישרים ואלגנטיים, צבעי בסיס קרים, כמו למשל שחור, לבן, אפור ואדום. עיצוב מודרני בשנים האחרונות הינו עיצוב מינימליסטי, כלומר הדגש מושם על מינימום ריהוט וחפצים ודגש על מרחבים פתוחים, מאווררים, גדולים ומרשימים. חומרי הגלם בהם נהוג להשתמש בסגנון זה הינם מתכת, זכוכית ונירוסטה. אך כאן חשוב לומר שכאן מדובר על סגנון מודרני שמזכיר את עולם ההייטק ונקרא כך פעמים רבות, אך יש גם אפשרות לבחור סגנון כפרי מודרני וסגנון קלאסי מודרני, כלומר שני סגנונות שונים לגמרי שמשתלבים בצורה מושלמת. הייחוד של עיצוב מודרני בא לידי ביטוי בכך שהמעצב לוקח סגנון קיים ומטמיע בתוכו כל מיני קווי סגנוניים מודרניים שאופנתיים לאותה תקופה.

עיצוב מודרני של חללי הבית

חשוב להדגיש שכל מעצב והיצירה שלו ושסגנון עיצוב מודרני אינו מוזג קבוע בו לא ניתן לשנות דברים. דוגמאות לעיצובים מודרניים בחללים שונים בבית:

  • מטבח- כאן נעשה ויתור על כל דבר מצועצע, מידיות הארונות והדלתות ועד כל מיני חריטות ודברי אמנות ששילבתם במטבח עד כה. הדגש הוא על קווים ישרים, גופי תאורה עגולים, סגנון נקי וקלאסי של ארונות מטבח ודגש על אחסון פנימי שיאפשר עיצוב מטבח שנראה מסודר וריק מחפצים.
  • סלון- כאן הסלון יחולק לחלקים שונים בהתאם לשימוש שנעשה בכל חלק, אם מדובר על החלק בו רואים טלביזיה, ישיבה, אחסון ועוד. הצורות של החפצים והרהיטים יהיו מרובעים. הצבעים יהיו ניטראליים קרים והמראה הכולל של העיצוב יהיה לרוב גיאומטרי.

אלו הם רק חלק מהמאפיינים של עיצוב מודרני. מעוניינים לדעת כיצד יוסי שאול מעצב פנים מומחה, ממליץ לעצב את ביתכם? טלפנו 050-2430884 והיווכחו