עיצוב בתים פרטיים

עיצוב של בית פרטי שונה עד מאוד מעיצובם של דירות בבניין משותף או בבית משותף. כאן מדובר על עולם עם כללים שונים לחלוטין והתייחסות לכל מיני דברים שאינם קיימים בדירות. במאמר זה נסביר אודות ההבדלים בין השניים ונגדיר בצורה מדויקת מהו עיצוב בתים פרטיים.

המטרה של המעצב

הדבר הראשון והחשוב ביותר אותו יש לקחת בחשבון הוא שהמטרה העיקרית של עיצוב בתים פרטיים או עיצוב של כל חלל אליו ניגשים, היא הנוחות של האנשים שחיים בו. דבר זה מחייב את המעצבים לאפיין (קודם תחילת התכנון) את כל הקשור אל הבית, הדיירים שבו, אורח חייהם ופרמטרים נוספים שישמשו לתכנון הנכון והמדויק ביותר של עיצוב הבית הפרטי לאותם דיירים שמתגוררים בו. לכן, השלב הראשון של עיצוב בתים פרטיים תמיד יבוא לידי ביטוי בפגישה בין המעצב ללקוח ובפגישה זו המעצב יאסוף את כל הנתונים החשובים ביותר, אם מדובר על תקציב הלקוח, מדוע הוא החליט להזמין את שירותיו של מעצב דווקא בשלב זה, דרישותיו, הציפיות שלו ונתונים חשובים לגבי הבית. בהתאם לכל אלו המעצב יציע מגוון רעיונות בפני הלקוח ואילו זה יבחר באחד שהכי מתאים לו.

עיצוב בתים פרטיים

לא כל מעצבי הפנים עוסקים בתחום עיצוב בתים פרטיים ורבים מתייחסים אליו כתחום התמחות בפני עצמו. התכנון והשיקולים אותם יש לקחת בכל הקשור אל בית פרטי שונה לחלוטין מדירה. מעצב בתים פרטיים תמיד יצטרך לקחת בחשבון גם את החללים הפנימיים של הבית וגם את החלק החיצוני והיכולת לשלב את הבית במרקם הסביבתי הקיים בצורה טבעית. כאן יש לקחת בחשבון את כל הקשור אל גודל הבית, אם מבחינת הבית עצמו ואם מבחינת החלק החיצוני שלו, שכוללים גינה וחצר אחורית. כאן יש אפשרות לשלב תאורה טבעית בבית. בתים פרטיים שונים לחלוטין מעיצוב של דירות. אם בדירה המעצב לוקח בחשבון את כל הקשור אל עיצוב החלקים הפנימיים של הדירה, בעיצוב של בית פרטי המעצב ייקח בחשבון עיצוב של החלקים הפנימיים, תוך התחשבות ופעמים אף שילוב של החיצוני הקיים בפנימי.

מעוניינים לדעת פרטים נוספים אודות עיצוב בתים פרטיים?

השאירו את פרטי ההתקשרות שלכם בטופס צור קשר באתר האינטרנט שלנו או טלפנו ישירות אל מעצב הבית שלנו, יוסי שאול, בטלפון 050-2430884