668 1000 יוסי שאול מעצב פנים

עיצוב בית קטן

עיצוב בית קטן

כיצד מעצבים בית קטן?

עיצוב של בית קטן מציב אתגר לא קטן, פשוט כי אין מקום לטעויות. בית קטן צריך לנצל נכונה כל מקום פנוי, למצוא דרך "להגדיל" את המרחב (מבחינת תחושה), לאפשר מרחב תנועה מבלי "לנגוס" בשטחי אחסון ובמיקום ייעודי של ריהוט, לחשוב מחוץ לקופסה, להשתמש בצורה נכונה בצבעים, לנצל בצורה נאה (וחכמה) כל ס"מ פנוי, למצוא דרך להכניס את החוץ פנימה ובאופן כללי עיצוב של בית קטן צריך לענות על כל הצרכים של בית גדול, רק בתוך מסגרת הרבה יותר קטנה ושמציפה הרבה יותר אילוצים, ופה אנו באים לומר שכל זאת בהחלט אפשרי!

בית קטן שמעניק תחושה שלמה

אז כיצד ניתן לקחת בית קטן ולגרום לו להרגיש מרווח? כיצד ניתן לקחת בית קטן ולא לוותר בו לא על פינת אירוח ולא על פינת קריאה? כיצד ניתן לקחת בית קטן ולייצר בו תחושה שלמה שתגרום להיות מרוצים בדיוק מהגודל הנוכחי? קבלו 5 טיפים מנצחים עבור עיצוב בית קטן!

5 טיפים גדולים עבור עיצוב בתים קטנים

  1. פחות זה יותר – לוקחים את המשפט "פחות זה יותר" ומאמצים אותו באהבה. יש להבין שבדירות קטנות אין מקום לעודף של פריטים, ואלו שכן מבקשים להשאיר מקבלים את קדמת הבמה, משמע יש לבחור כל אביזר בקפידה, בין אם מדובר בפסל על מדף ובין אם מדובר בספה בסלון.
  2. ויהי אור – יש לא מעט דרכים "להגדיל" דירה קטנה. ניתן לתלות וילונות בשיא הגובה, ניתן לפתוח חלונות גדולים שיכניסו פנימה אור טבעי וניתן להציב תאורה סמויה מאחורי רהיטים. פה נציין שבכול הנוגע לתאורה, יש לבחור בגופים כמה שיותר צמודים לתקרה.
  3. נגרות אישית – לכל דירה יש נישות ייעודיות משלה, וכאשר מדובר בדירה קטנה, אותן נישות הן לא פחות ממכרה זהב, ועל כן יש לנצלן בצורה מלאה. מכאן שמוטב להיעזר בשירותי נגר ולא לרכוש מן המוכן, כך שאותו ארון שתתקינו ייכנס בדיוק לספייס – לא יחרוג ויעניק מענה מרבי.
  4. נותנים לצבעים לעשות את העבודה – אם בבית גדול נהוג להרים קירות נמוכים כדי לייצר תחימה, הרי שבבית קטן יש לשמור על כמה שיותר זרימה. עם זאת, על מנת לאפשר תחימה (למשל של פינת אוכל, או של פינת משחקים), מוטב לצבוע את הקירות בצבעים שונים. פה יש לבנות סקאלת צבעים חכמה שתייצר שפה אחידה, כאשר שימוש בצבעים מונוכרומטיים, לצד נגיעות צבעוניות בחלל בהחלט יעשו את העבודה.
  5. רהיטים שהם גם וגם – בתים קטנים דורשים רמה גבוהה של תחכום. כך למשל ניתן לעצב דלת של ארון מטבח שיודעת להיפתח לשולחן אוכל. ניתן למקם ספה שיודעת להפוך למיטה. ניתן לבחור בספסל שהוא גם יחידת אחסון וכן הלאה.

מעצבים ללא פשרה

שורה תחתונה? דירה קטנה מצריכה מחשבה מעמיקה, אך גם היא יכולה להיות נועזת, מיוחדת וכזו שמעבירה את הDNA  הייחודי שלכם. אל תתפשרו, קבלו עזרה ואתם בדרך הנכונה!

נגישות